Pierwsza publiczna wersja szkicu “Miłości z wampirem”. Dzieło jest napisane w formie zmuszającej odbiorcę do myślenia. Zadaje pytania, często nie dając jednoznacznej odpowiedzi, jest to literatura łącząca nurt lewicy z prawicą, pokazująca relację między dwoma osobami z dwóch skrajnych stron lewicy i prawicy. Link do pierwszego publicznego szkicu znajduje się na dole postu.

Rys opowieści

Opowiadanie w obecnej formie jest krótka stanowi wstęp do dalszej historii, która będzie rozwijana stopniowo. Obecnie poruszone w niej tematy są aktualne, można poruszyć w niej np. tematy ekologiczne, w nawiązaniu do przyszłości.

Opowiadanie powstało znacznie wcześniej, jest to reakcja na wcześniejszą jednak ciągle aktualną, nawet aktualniejszą sytuację w Polsce. Dlatego postanowiłem je zredagować oraz opublikować.
Tematem przewodnim to związek wampirki z tajemniczym bohaterem z przypowieściami dla uatrakcyjnienia formy literackiej. Jeśli lubicie luźną wampirzą formę ta publikacja jest właśnie dla was!

Otwarte zakończenie

Co chcielibyście zobaczyć w dalszej części losów historii? Rozstanie z masonem? Może związek masona z wampirką, który nie chce się przemienić? Wampira masona na spotkaniach masońskich? Historię innych masonów? Oświecenie, przebudzenie masona jego rozwój duchowy, ezoteryka, magia uprawiana wspólnie, bądź oddzielnie? Zachęcam do dyskusji na wattpad lub tutaj bezpośrednio w komentarzu.

Wyobrażenie wampirów

Wyobrażenie wampira jest zbieżne z tym, co znamy z kultury i sztuki. Zdaniem większości osób to stereotyp istoty która całe dnie spędza w trumnie, a nocami poluje na świeżą krew. Wg. wierzeń ludowych wampir boi się czosnku i krzyża, a żeby go zgładzić potrzebny jest osikowy kołek, który należy wbić prosto w serce.

Wampiry w Miłości z Wampirem

Wampirka z Miłości z Wampirem ma być miła, zastępować ludzką krew – sztuczną. Ma to być obrazoburcza powieść przełamująca stereotyp wampira jako coś strasznego, ma być mroczna, tajemnicza, ale bohaterką pozytywną i jej losy mają się przeplatać z Masonerią, przez zakochanego w niej Masona. Inne wampiry, które po transformacji spotka Katarzyna nie będą już tak ciepłe, ona będzie wyjątkiem.

Brak czasu na dokończenie

Niestety, z braku czasu nie mam czasu na dokończenie tak ciekawego dzieła, może w wakacje? Powieść jest bardzo obiecująca oraz zebrała pozytywne opinie na Watt Pad jak i w wiadomościach prywatnych. Dlatego postaram się ją w miarę możliwości kontynuować.