Emoji komunizmu

Chcę zaznaczyć, że dzisiejszy wpis ma pokazać jedynie, że taka emotikona istnieje w standardzie Unicode. Może to dziwić, jednak ustrój komunizmu na zachodzie jest odbierany cieplej niż w Polsce.

Oto omawiana emotikona ☭ (U+262D), która została dodana do standardu Unicode 1.1 w 1993 roku. Oznacza to, że ta emotikona występuje w prawie wszystkich nowoczesnych urządzeniach i dodana została do standardu dwa lata po upadku ZSRR.

Dlaczego taka emoji w ogóle istnieje? Pierwszym głównym powodem jest, że komunizm jest legalny w większości krajów Zachodu i istnieją tam partie komunistyczne, dlatego taka emotka powstała.

Drugim powodem jest łatwość użycia w komunikacji pierwszych urządzeń np. telefonów w wiadomościach SMS. Pomimo, że w Polsce używanie symboliki komunistycznej jest zakazane, niektóre kraje również podążają w tym kierunku. Ostatnio używanie symboli komunistycznych zostało zakazane w 2016 w Brazylii. Jednak w roku 1993 po upadku państw bloku wschodniego istniało na świecie wiele partii używających symboliki komunistycznej i to zapewne było głównym powodem dodania tej emotikony do standardu Unicode.

Ostatnim powodem jest to, że emotikona nie przedstawia jako takiego ustroju jaki panował ZSRR i bloku wschodnim, gdyż powstała ona wcześniej. Pierwsi działacze komunistyczni zawłaszczyli logo sierpa i młota wg. niektórych działaczy idei lewicowej, wprowadzając diametralnie inny ustrój, niż ten który miał spełniać ideę społeczeństwa bezklasowego.

Ask me

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.